זכיינות - עמוד הבית
  
אודותינו
  
צרו קשר

יצירת קשר

מהו פורמט תוכנית עסקית – המדריך המקוצר.
יזמים רבים שואלים עצמם ללא הרף כיצד עליהם לכתוב את התוכנית העסקית. מכיוון שעידן האינטרנט כבר פרץ לעולמנו והמידע זורם לכל מקום ולכול כיוון הרי שכולם כבר מבינים את החשיבות המכרעת של תוכנית עסקית ברמה גבוהה. נכון, אפשר לקנות מדריכים, ספרים, או לקרוא חוברות או טורי ייעוץ שונים לאיך לכתוב תוכנית עסקית אבל אין כמו פורמט טוב שאחריו אפשר לעקוב בכתיבה של תוכנית עסקית. אז מהו פורמט תוכנית עסקית אם כן? זוהי למעשה תבנית שלפיה אפשר לבנות תוכנית עסקית לאלפי מוצרים\שירותים שונים. בכתבה זו נתאר באופן מקוצר פורמט תוכנית עסקית.

שלב 1 של פורמט תוכנית עסקית: הצגת המוצר\שירות. השלב הראשון של פורמט תוכנית עסקית הוא הצגת המוצר או השירות לקורא החוברת. עליכם לסקור את המוצר מבחינת מרכיביו, יתרונותיו, חסרונותיו ובעיקר- מה הדבר החדש שהוא מביא לשוק.
שלב 2 של פורמט תוכנית עסקית: סקירת שוק המטרה. השלב השני של פורמט תוכנית עסקית הוא סקירת שוק המטרה של המוצר. מדובר בסקירה שכוללת חוות דעת על השוק, על החללים הקיימים בו שהמוצר או השירות החדשים מנצלים ועוד. בשלב הזה חשוב מאוד גם לסקור את גודל השוק ואת האטרקטיביות שלו מבחינת השקעה.
שלב 3 של פורמט תוכנית עסקית: סקירת המתחרים. השלב השלישי של פורמט תוכנית עסקית הוא סקירת המתחרים השונים של העסק. יש לחלקם לקבוצות גדולות, לפרט מי השחקנים הפועלים בכל קבוצה, מהם היתרונות שלהם, החסרונות שלהם, כיצד הם יגיבו למקרה של כניסה של מתחרה חדש וחזק לשוק ועוד.
אם כן, זה עתה פירטנו מדריך קצרצר לנושא של פורמט תוכנית עסקית. יש לזכור שתוכנית עסקית היא עניין מורכב בהרבה ויש לקחת אותה ברצינות הראויה.