זכיינות - עמוד הבית
  
אודותינו
  
צרו קשר

יצירת קשר

שותפויות עסקיות- ממה להיזהר ומה לחפש
קיימים כללים רבים בנוגע לקיום של שותפויות עסקיות, כללים רשמיים ולא רשמיים. שותפויות עסקיות יכולות להיות כלי מצוין לקידום אישי ועסקי משום שכניסה של שותף טוב היא תמיד טובה לעסק.  ולמה הכוונה בשותף טוב? ובכן, שותפויות עסקיות מתאפיינות, המוצלחות מביניהן לפחות, בשותפים המשלימים אחד את השני וכעת נביא דוגמא לכך.

יוסי הוא בן 26, בחור שלמד מנהל עסקים בעל יכולות מכירה מצוינות ויכולות בין-אישיות ברמה גבוהה שפיתח בעבודות בחו"ל. עדן הוא בחור בן 30, בעל ראש עסקי חריף היודע לקרוא שווקים ולנתח אותם באופן מדויק. יוסי בא עם כסף ורעיון לפתוח דוכן אוכל מהיר במדרחוב בשכונה. הוא חובר לעדן ושניהם מרימים את העסק יחד. יוסי מביא את יכולות המפגשים מול הספקים, מול הלקוחות, חתימת החוזים ועדן מביא את האסטרטגיה, את ההתוויה של הכיוון העתידי של העסק, מנתח את המתחרים ואת השוק שבו פועל העסק.
שותפויות עסקיות טובות מתאפיינות במצב ששני השותפים משלימים אחד את השני וזהו בדיוק המצב גם כאן. יוסי הוא בעל יכולות מכירה, יכולות בין אישיות וקסם ועדן מביא את החשיבה הרציונאלית, את האסטרטגיה, את כיווני ההתפתחות העתידיים ומנתח את השוק. שותפויות עסקיות לא מוצלחות מתאפיינות בשני שותפים בעלי יכולות דומות או שלא מכירים את שוק היעד. לא משנה כמה היכולות שלהם יהיו גבוהות, במידה והם נכנסו לשוק מסוים ללא כל ידע מוקדם עליו הם יהיו צריכים לשלם שכר לימוד גבוה מאוד.
שותפויות עסקיות יכולות גם להיות מסוכנות מאוד בשל פגיעה של צד אחד בשני. באותן שותפויות עסקיות יש חשבונות בנק משותפים, חתימות על צ'קים, הוצאות משותפות ועוד. מספיק שצד אחד לא יהיה הוגן עם השני כדי שאותן שותפויות עסקיות ייכשלו.