זכיינות - עמוד הבית
  
אודותינו
  
צרו קשר

יצירת קשר

בניית תכנית עיסקית לעסק הקטן
תכנית עיסקית הפכה בשנים האחרונות לחלק חשוב מאוד מניהול עסקים גדולי וקטנים כאד. אולם עבור עסקים גדולים תכנית עיסקית נכתבת על ידי אנשי מקצוע רבים תוך השקעה כספית לא מבוטלת, אולם המחשבה העומדות מאחורי השקעה כספית זו היא שההשקעה תייצר רווח משמעותי מאוד. תכנית עיסקית איכותית ומקצועית עבור עסקים קטנים עשויה להיות משמעותית מאוד עבור יציבות וניהול העסק שלנו. במידה ועסק קטן לא יכן לעצמו תכנית עיסקית הוא עשוי לאבד חלק משמעותי מאוד מהרווחיות שלו לטווח הארוך. תכנית עיסקית איכותית ומקצועית עבור עסקים קטנים מחייבת הבנה לא מעטה בעולם הפיננסי ובתחום המקצועי שבו עסוק בית העסק.
עסקים קטנים שולחים בקשות להלוואה בערבות המדינה, ואלו נבדקות ומאושרות על ידי החברה לייעוץ כלכלי מטעם המדינה. ההלוואה עומדת על סך של 500,000 שקלים לכל היותר, ומועד פרעונה הוא 5 שנים (כולל תקופת גרייס האורכת כשישה חודשים).

הבנק המלווה דורש לעתים בטחונות העומדים על 25% - 30% מסכום ההלוואה ורשאי לבקש ערבות אישית מהלווים.

תכנית עיסקית לעסקים בינוניים

בקשת הלוואה לעסקים בינוניים נבדקת על ידי עסקים בינוניים אשר זכאים להלוואה בערבות המדינה צריכים להחזיק במחזור מכירות שנתי הגדול מ-15 מליון שקלים וקטן מ100 מליון שקלים. בנוסף, סכום ההלוואה לא יכול להיות גבוה מהיקף מחזור המכירות השנתי ב-8%. הבנק המלווה רשאי לדרוש בטחונות העומדות על עד 25% מסכום ההלוואה, וערבויות מהלווים. תקופת ההלוואה מתפרסת על חמש שנים ותקופת גרייס של שנה.


כיצד כותבים תוכנית עיסקית?

הכנת תכנית עיסקית עשויה להיות משימה כלל לא פשוטה עבור עסקים גדולים וקטנים כאחד. תכנית עיסקית איכותית ומקצועית עבור עסקים קטנים מחייבת את כותב התכנית להכיר גם את עולם הפיננסים החשבונאות בנוסף גם להבין את השוק בשבו עובד העסק הקטן. בניית תכנית עיסקית עשויה להתבצע על ידי אנשי מקצוע המייעצים למנהל כיצד יש לכתוב אותה באופן נכון, אולם מנגד תכנית עיסקית איכותית ומקצועית עבור עסקים קטנים עשויה לעיתים להיכתב גם ללא ייעוץ מקצועי. במקרים בהם נבחר לפנות לייעוץ מקצועי עלינו לדעת שאנו בוחרים את החברה המקצועית והאיכותיות ביותר אשר תאפשר לנו לבטא את יתרונות העסק במונחים של רווחים.


כיצד לבחור ייעוץ מקצועי לבניית תכנית עיסקית ?

תכנית עיסקית איכותית ומקצועית עבור עסקים קטנים מחיבת אותנו במקרים רבים לבחור חברת ייעוץ מוצלחת אשר תצליח לבנות עבורנו מודל עסקי נכון ומקצועי. לעיתים בחירה בין חברות שונות עשויה להיות משימה לא קלה. עלינו לזכור כי בניית תכנית עיסקית מחייבת אותנו להיות מקצוענים.