זכיינות - עמוד הבית
  
אודותינו
  
צרו קשר

יצירת קשר

תוכנית עסקית דוגמא – התנסות ראשונית בכלי החשוב ביותר לגיוס משקיעים
יזמים צעירים רבים באים ושואלים- כיצד עושים תוכנית עסקית דוגמא? ובכן התשובה היא שישנם כמה כללים כלליים במיוחד לעשיית תוכנית עסקית דוגמא והמפורטים במדריכים שונים ברחבי מגזינים, ספרים וכמובן גם באינטרנט. תוכנית עסקית דוגמא היא התנסות חובה עבור היזם הצעיר ששואף לפרות את גבולות הבינוניות ולעשות המון כסף.
האם צריך לקבל ייעוץ כדי לעשות תוכנית עסקית דוגמא? ובכן התשובה לשאלה זו היא לא. אפשר לקנות כמה ספרים (שאלו את המוכרים בחנות) המייעצים ומסבירים בדיוק כיצד כותבים תוכנית עסקית דוגמא ומכיוון שמדובר כאן רק בדוגמא הרי שהיא לא חייבת להיות מושלמת.
העניין של תוכנית עסקית דוגמא מהווה תפיסה נכונה מאוד לעולם העסקי. תמיד טוב להתנסות במשהו לפני שעושים אותו על אמת ונושא זה של תוכנית עסקית דוגמא הוא דוגמא מצוינת לכך. אז מה תוכנית עסקית דוגמא צריכה לכלול?
ובכן, תוכנית עסקית דוגמא צריכה לכלול נושאים כגון סקירת שוק היעד, יתרונות וחסרונות שלו, חללים שאפשר להיכנס אליהם, מי המתחרים, כמה הם חזקים, מהם היתרונות שלהם, מה העסק החדש יביא שלא קיים, מה הוא יעשה טוב יותר ממה שנעשה עכשיו, כיצד יגיבו העסקים האחרים לכך, כמה כסף צריך להשקיע בהשקעה הראשונית, כמה כסף צריך כדי לשמור על העסק במובן של לגרום לו לרוץ עד שיתחיל לצבור רווחים ועוד.
תוכנית עסקית דוגמא אינה עניין של מה בכך, חשוב לזכור. מדובר בהשקעה של הרבה זמן ולעתים גם כסף בדבר שבוודאות לא יניב תועלת מיידית. אך תוכנית עסקית דוגמא היא השקעה לעתיד- אם אתה יזם עדיף שתתנסה בכתיבת תוכנית עסקית דוגמא לפני שתפנה לשחות במים העמוקים.