זכיינות - עמוד הבית
  
אודותינו
  
צרו קשר

יצירת קשר

הצעות עסקיות- מה צריך לחפש וממה צריך להיזהר
החלום המיידי של כל אדם, במיוחד אם הוא ישראלי בעל ראש לעסקים, הוא לתת את המכה הידועה ולפרוש שמח וטוב לב לביתו עם מיליונים רבים בכיסו. אך אין הדבר קל והחלום הפנטסטי הזה מפיל המון אנשים בדרך והופך אותם לחסרי כל. הצעות עסקיות הם הגורם המזרז לעניין הזה. הצעות עסקיות הן הצעות המציעות לך, ג'ון דו, להיכנס לעסק או השקעה מסוימת כשותף. עכשיו חייבת לעלות השאלה- מדוע? ובכן הצעות עסקיות עלו בכלל משום שהאדם שמעלה אותן לא מסוגל לממן את ההשקעה או המיזם בעצמו וזה בסדר גמור. לא לכולנו יש מאות מיליונים בבנק שרק מחכים לשימוש חכם. כתבה זו תתאר את היתרונות והחסרונות של הצעות עסקיות כאלה או אחרות.

הצעות עסקיות- יתרונות: היתרונות של הצעות עסקיות הן שהאדם לא צריך לחשוב בעצמו על הרעיון או המיזם (או שניהם) אלא שמישהו כבר עשה זאת בשבילו. הצעות עסקיות טובות הן הצעות שבבסיסן עומד רעיון עסקי מצוין שרק צריך מימון נכון לפריצה. הצעות עסקיות לא טובות הן הצעות שהרעיון העומד בבסיסן לא מביא שום דבר חדש לשוק, לא מציג יכולת משופרת לעשות משהו קיים ורק שואף להתפלש בבריכת הבוץ של השוק מול עסקים וותיקים וכנראה חזקים יותר.
הצעות עסקיות-חסרונות: כאמור, הצעות עסקיות שאין להן דבר וחצי דבר עם חדשנות או יכולת לעשות דברים בצורה שונה וטובה יותר הן לקויות מיסודן. עוד חסרון שיכול להיות פה הוא התעסקות בשוק שגם ככה לא רווחי או רווי מאוד. גם אם השמפו החדש מעשבי תיבול מהרי ההימלאיה הוא מצוין, כמה אנשים כבר ינסו אותו לאחר שהתנסו כבר בכל המגוון הקיים?