זכיינות - עמוד הבית
  
אודותינו
  
צרו קשר

יצירת קשר

עולם העסקים הוא עולם דינאמי מאוד ובעל תפקידים רבים ומשחקי כוחות. משקיע הוא אחד התפקידים במרכזיים בעולם זה, ולא כוח רב.

 משקיע הוא בעל הון, או שותף פוטנציאל אשר משקיע את כספו בעסק או יוזמה כלשהי מסיבות שונות. משקיע עשוי להיכנס בשותפות בעסק כלשהו מתוך שאיפה לרווח כלכלי. לעיתים מעוניין משקיע להשקיע בעסק או ביוזמה כלשהי מתוך ערכים חברתיים ורצון לתרום לחברה. בכל מקרה, משקיע מעוניין ברווח מהשקעתו.
 
משקיע לרוב מעורב בכמה עסקים בו זמנית. ייתכן כי משקיע יחזיק במשרה מסוימת בה ישקיע את רוב זמנו ומרצו אך עדיין ירצה לשמש משקיע בעסק נוסף למטרות רווח. משקיע עשוי להתעניין בעסק כלשהו מתוך חיפשו אחר מקור הכנסה נוסף או מתוך חיפוש יזמים ובעלי רעיון למצוא משקיע לעסק שלהם. בכל מקרה מדובר על מערכת יחסים קרובה בין שני הצדדים. ללא משקיע לא יוכל הרעיון לצאת אל הפועל, ולא משנה מהו בעצם. כניסתו של משקיע לעסק מהווה למעשה את נקודת הציון בה רעיון הופך למשהו ממשי שאף עשוי להתפתח למשהו רווחי כלכלית בהמשך.
בכדי לגייס משקיע יש לפרט לפניו את התכנית העסקית שהעסק או היוזמה ובכך לשקף לו את הכדאיות שבשותפותו.
 
משקיע עשוי לרצות להישאר אנונימי, בעיקר כאשר מדובר בפרויקטים גדולים בעלי חשיפה תקשורתית רחבה אשר יכולים להזיק לו. במקרים אחרים ייתכן כי משקיע יהיה מעוניין דווקא בחשיפה רחבה בכדי לקדם את העסק או היוזמה הכלכלית.
 
משקיע עשוי להיות אדם בעל חוסר ידע או ניסיון בעולם העסקים, אשר נכנס להרפתקה זו מתוך היותו משקיע מפורסם המעוניין לנצל הזדמנות עסקית. בכל משקרה, משקיע לוקח על עצמו סיכון אשר עשוי להתגלות כהזדמנות כלכלית של ממש.