זכיינות - עמוד הבית
  
אודותינו
  
צרו קשר

יצירת קשר

קנייה או מכירה של עסק הוא עניין המחייב תשומת לב לדברים רבים. אחד הגורמים המסייעים בתהליך זה הוא הערכת שווי. הערכה זאת היא תהליך מקצועי המבוצע על ידי אנשי מקצוע מרקע השמאות וההנדסה אשר מעריכים את שוויו של העסק מבחינה כלכלית.

 הערכת שווי העסק מתבססת על מגוון רחב של גורמים: מיקום העסק, גילו, מספר העובדים,תחום העיסוק, האם מדובר על עסק יצרני או לא, האם מדובר בשיווק לחו"ל, מתחרים קיימים, בעיות וקשיים, ועוד. כל אלו חוברים יחד כאשר מבוצעת הערכה שכזאת לעסק.
 
הערכת שווי חשובה במיוחד במקרים בהם אדם מעוניין לקנות עסק קיים. במקרה זו, חשוב שיכיר הקנה הפוטנציאלי את הערכת שווי העסק על בוריה ויהיה מודע לכל הדקויות אשר עשויות להפוך את ההזדמנות העסקית לכישלון כלכלי.
 
הערכת שווי מיועדת גם במקרים של הצגת עסק קיים למשקיעים או שותפים פוטנציאלים. במקרה כזה מעוניינים בעלי ההון לבחון את כדאיות ההשקעה בעסק ורק על ידי הערכת שווי מקיפה ומפורטת של העסק המתבצע באופן יסודי ומקצועי הם יכולים לקבל החלטה נכונה עבורם.
 
הערכת שווי עסק חשובה במקרים בהם בעל העסק מעוניין לקבל הלוואה מהבנק. חשוב לשקף לבנק את מצבו הכלכלי של העסק - דבר הנעשה על ידי הערכה זאת. ללא הערכת שווי מקצועית ומפורטת המציגה את העסק באור חיובי לא יוכל הבעלים לקבל הלוואה.
 
הערכת שווי מתייחסת להיסטוריה הכלכלית של העסק וכן להיסטוריה הכלכלית של בעליו. כמו כן מתייחסת הערכת זאת למגמות כלכליות עכשוויות המשפיעות על התפתחותו של העסק ועל ההצלחה הכלכלית הצפויה לו. אין ספק כי הערכת שווי היא אחד הצעדים החשובים ביותר במכירה או רכישה של עסק ואשר יכולה להביא לרווח כלכלי.