זכיינות - עמוד הבית
  
אודותינו
  
צרו קשר

יצירת קשר

קידום רעיון יזמות בבסיסו של עסק כלכלי פוטנציאלי אינו דבר פשוט והוא מורכב משלבים רבים. אחד השלבים היותר קשים בתהליך זה הוא מציאת מקור מימון לעסקים אשר יפורט במאמר הבא.

מציאת מקור מימון לעסקים הוא אולי השלב הקריטי ביותר בהפיכת רעיון של עסק כלכלי למציאות, במיוחד כאשר מדובר בתהליך מימון עבור רכישת זיכיון. אחד התחומים המבוקשים ביותר הנו זכיינות אוכל לבתי קפה, מסעדות, ברים ועוד, שלא תמיד מניבות רווח בשנה עד שנתיים הראשונות, וביודק בשבילם מימון יכול לסייע לבנות את העסק עד שיצליח לעמוד על שתי רגליו. לא משנה עד כמה הרעיון מוצלח – אם לא ימצא מקור מימון לעסקים העסק לא יצא אל הפועל וישאר בגדר רעיון בלבד.

לשם גיוס מקור מימון עסקי יש להכין תוכנית עסקית מקצועית אשר תפרט בהרחבה את כל ההיבטים הרלוונטיים : הרעיון המרכזי בבסיסו של רעיון היזמות, עלויות פוטנציאליות, כוח אדם דרוש, מתחרים, לקוחות, ספקים ובעיות אפשריות. את התוכנית העסקית הזאת יש להציג למשקיעים או שותפים פוטנציאלים ולקוות כי יראו את הפוטנציאל ויהוו מקור מימון לעסקים. 

מימון לעסקים עשוי להגיע מכיוון המדינה – על ידי קרנות שהמדינה עשויה לתת לרעיון יזמות אם ימצא בעיניה כדאי, ערכי ומשתלם. במקרים שכאלו מדובר על מימון שכזה מתקציב המדינה. בהקשר זה ניתן מימון לעסקים לעולים חדשים.

מימון לעסקים עשוי להגיע מתרומות של גופים אשר ירצו לקדם את רעיון היזמות. מימון לעסקים במקרים אלו עשוי להיות תרומת סכום כסף, או על ידי ליווי כלכלי תומך. במקרים בהם מדובר על רעיון שהוא גם בעל ערך חברתי יתכן מימון כלכלי מכמה כיוונים על ידי עמותות חברתיות או על ידי אנשי עסקים בעלי אג'נדה חברתית.

מימון לעסקים עשוי גם להגיע כהלוואה מהבנקים. גם במקרים אלו חשוב להציג תוכנית עסקית מפורטת בכדי לקבל את ההלוואה. מימון כלכלי הוא שלב מהותי וקריטי במיוחד בבניית עסק ובקידום רעיון יזמות. ללא מימון לעסקים לא יהפוך הרעיון למציאות והעסק לא יקודם.