זכיינות - עמוד הבית
  
אודותינו
  
צרו קשר

יצירת קשר

הכנת תוכנית עסקית
אנו מוקפים בהזדמנויות עסקיות רבות. על היזמים שבינינו להיות זריזים ולפעול במהירות כאשר מדובר על אותן הזדמנויות בכדי לנצל את המומנטום, לקדם את הרעיון שלהם בדמותו של עסק או ארגון. אחד מהאמצעים החשובים ביותר לקידום הרעיון שבבסיס היזמות הוא הכנת תוכנית עסקית.
 
הכנת תוכנית עסקית מקיפה למעשה את כל היבטי העסק החדש או הרעיון. הכנת תוכנית עסקית מפרטת בראש ובראשונה את החזון והרעיון המרכזי של רעיון היזמות. לאחר מכן, הכנת תוכנית עסקית מתמקדת באינפורמציה השוטפת הרלוונטית לפיתוח הרעיון – הכנת תוכנית עסקית כוללת איסוף מידע תיאורטי ומעשי  - רקע על לקוחות ועל ספקים פוטנציאליים, מידע על מתחרים, עליות של כח אדם וייצור, אסטרטגיה שיווקית וקשיים ובעיות אפשריים שבהם עשוי להיתקל רעיון היזמות כאשר יוציאו אותו אל הפועל.

הכנת תוכנית עסקית מיועדת להצגה ובחינה של משקיעים פוטנציאליים לעסק או של שותפים ולכן מהותית בשלב פיתוח הרעיון המרכזי של היזמות. הכנת תוכנית עסקית מהווה חלק מהותי בהצלחת קידום רעיון היזמות או כאשר מדובר על פיתוח עסק או ארגון קיימים. הכנת תוכנית עסקית מפרטת גם מגמות עסקיות וכלכליות רלוונטיות לרעיון היזמות או לפיתוח העסק ומפרטת את הפוטנציאל הרב הטמון בהם.

הכנת תוכנית עסקית צריכה להתבצע באופן המקצועי והמפורט ביותר. פעמים רבות כדאי להיוועץ בעת הכנת תוכית עסקית ביועצים מקצועיים המתמחים בתחום זה בכדי לקבל תמונה אובייקטיבית ומקיפה נטולת פניות.

הכנת תוכנית עסקית מהווה למעשה את ההוכחה כי הרעיון המרכזי בבסיס היזמות או קידום העסק הוא בר ביצוע ולכן היא כה מהותית מבחינה עסקית. תוכנית זו מהווה למעשה את הגרעין המעשי בהוצאה לפועל של תוכנית או רעיון כלכלי ולכן יש לבצעה על הצד הטוב ביותר.