זכיינות - עמוד הבית
  
אודותינו
  
צרו קשר

יצירת קשר

יזמים הינם אנשים בעלי זיקה עסקית אשר מעוניינים לקדם רעיון עסקי כלשהו, לרוב כזה העונה על צורך או חסך מסוים, בשביל רווח כלכלי. לרוב יזמים הינם אנשי אנשים אך יזמים עשויים להפוך לכאלו בזכות חשיפה לרעיון קוסם במיוחד.

 יזמים צריכים לבחון את הרעיון הבסיסי שלהם היטב. לשם כך כדאי שיכינו יזמים תוכנית עסקית לדוגמה המפרטת לפרטי פרטים את אופי העסק או הפרויקט שהם מעוניינים לקדם. תוכנית עסקית היא אלמנט מהותי בעבודת השטח של היזמים, שכן היא מפרטת גם את המטרות והיעדים של הרעיון המרכזי שלהם.

יזמים צריכים לפרט ולהקדיש זמן רב לכל הקשור להשקעה הכלכלית של העסק או הפרויקט אותו הם מעוניינים לקדם, בעיקר לאור העובדה כי הם זקוקים להון ראשוני לפיתוח העסק ולמשקיעים. ללא תוכנית עסקית מפורטת, אשר תפרט את היעדים הכלכליים ואת השאיפה לרווחים של הרעיון המרכזי, לא יוכלו היזמים לגייס משקיעים לפרויקט.
יזמים צריכים לבחון היטב את הרעיון הבסיסי שלהם להשקעה, ולפרט היטב את היעדים והמטרות. היזמים עשויים לפתח רעיון ולקדם אותו מסיבות חברתיות, ולא רק למטרות רווח כלכלי. גם במקרים שכאלו חשוב מאוד לבחון את הרעיון העומד מאחורי היזמות ולנסח תוכנית עסקית מפורטת ומקצועית.
חשוב כי יזמים ישכילו להיוועץ ביועצים כלכליים ומקצועיים בכדי לפתח את הרעיון שעומד בסיס היזמות, הן מבחינה ארגונית והן מבחינה כלכלית. יזם שלא ישכיל לעשות זאת עלול להיכשל בביצוע הרעיון שעומד בבסיס היזמות, ולא משנה עד כמה הוא עשוי להיות מוצלח.
יזמים הם בעלי רעיונות טובים ובעלי מעוף, אשר פעמים רבות אף משלבים תרומה חברתית. יחד עם זאת, חשוב כי יזמים ידעו לפנות אל הגורמים המקצועיים אשר ידעו כיצד למנף רעיונות אלו.