זכיינות - עמוד הבית
  
אודותינו
  
צרו קשר

יצירת קשר

עבור מה משמשת בניית תוכנית עסקית ?
עולם הניהול של היום הופך להיות סבוך ואכזרי, על מנת להביא לפעילות אופטימאלית של בית העסק שלנו עלינו לדעת להשתמש בכל הכלים הרלוונטיים באופן המוצלח ביותר. בניית תוכנית עסקית מסייעת לנו להבין טוב יותר את המטרות והיעדים שלנו בתור מנהלי עסק. בנייה נכונה של תוכנית עסקית תסייע לנו לחדד את היתרונות שלנו ולדעת להיכן אנו רוצים לנווט את הפעילות שלנו בעתיד. במקרים רבים תוכנית עסקית מסייעת למנהלים  להגדיר עבור עצם את הצעדים שיש ליישם על מנת לשפר את תפקוד העסק. בנייה נכונה של תוכנית עסקית היא כלי משמעותי מאוד עבור כל עסק אשר מבקש לתכנן את העתיד שלו בצורה מוצלחת.

כיצד בונים תוכנית עסקית?
בנייה נכונה של תוכנית עסקית מצריכה במקרים רבים ידע מקצועי רב בתחום העסקים והניהול. במידה והידע הזה קיים למנהלי העסק ניתן לכתוב תוכנית עסקית באופן עצמאי, אולם במקרים רבים אחרים אנו עשויים להתקשות בכתיבת תוכנית עסקית מקיפה אשר באמת תוכל לסייע לנו בשיפור איכות העבודה והניהול. בנייה נכונה של תוכנית עסקית במקרים כאלה מחייבת שכירת אנשי מקצוע אשר יסייעו לנו בהגדרת מטרות העסק וניתוח אופני הפעולה המומלצים עבורו בעתיד. בנייה נכונה של תוכנית עסקית באופן מקצועי מחייבת אותנו לבחור ייעוץ עסקי איכותי ומקצועי.

החשיבות של תוכנית עסקית לעסק המתחיל
בנייה נכונה של תוכנית עסקית עשויה להיות קריטית ביותר עבור עסקים בתחילת דרכם. עסקים אלה לרוב חסרים בניסיון עבודה אשר עשוי להיות קריטי בתחום ועל מנת לשרוד בשוק רווי התחרות עליהם להיות ממוקדי מטרה ויעילים. בנייה נכונה של תוכנית עסקית עשויה להיות אחד הכלים החשובים ביותר עבור כל עסק מתחיל.

 מהן המטרות של תוכנית עסקית?

מטרות לתוכנית עסקית

לכל תוכנית עסקית בסדרי גודל שונים יש כמה מטרות עיקריות:

1. תוכנית עסקית להקמת עסק חדש: תוכנית עסקית מבססת את בית העסק, ומפרטת את כל שלבי 

2. תוכנית עסקית לפיתוח מוצרים חדשים: כאשר בית עסק, ארגון או חברה מפתחים מוצרים חדשים, תוכנית עסקית מפרטת את כל תהליכי הפיתוח, החל מבניית המוצר, מיתוגו והחדרתו לשוק.

3. תוכנית עסקית לחדירה לשוק חדש: כאשר חברות ובתי עסק מרחיבים את היקף פעילותם מהתחום בו הם עוסקים, בניית תוכנית עסקית דרושה ליישום המשימה. תוכנית עסקית פורסת את כל שלבי העשייה – החל מהכרת השוק החדש, מאפייני הלקוחות, אסטרטגיית השיווק והפרסום החדשים ועד החדירה לשוק החדש בפועל.

4. רכישה או מכירת עסק: כאשר חברה רוכשת נכסים או מוכרת את נכסיה, תוכנית עסקית מסדירה את כל תהליכי המכירה והרכישה.

5. הגדלת מימון בנקאי: בקשת הגדלה למימון בנקאי היא אינה בקשה סטנדרטית עבור עסקים. על מנת לבצע זאת על הצד הטוב ביותר, בלי לקחת סיכונים מיותרים בעולם העסקי ולצאת בהפסדים – תוכנית עסקית מגדירה תנאים בין בית העסק והבנק. 

6. בקשת הלוואה מקרן בערבות המדינה: סיוע כספי לעסקים בערבות המדינה הנו סיוע חיוני לבתי עסק. תוכנית עסקית מודדת את שלבי הפעולה, על מנת שהבקשה תתקבל והסיוע יוענק לעסק.

7. הבראה עסקית: עסקים אשר נקלעים למשברים כלכליים או חובות אשראי נמצאים בסכנת פשיטת רגל. תוכנית עסקית מתכננת את שלבי ההבראה של העסק, החל מחיסול החובות, מציאת מימון, ופירוט שלבי הסיוע לעסק.

8. תוכנית עסקית להשקעות חדשות: השקעות עסקיות חדשות צריכות להיעשות בצורה מושכלת על מנת שיצליחו. תוכנית עסקית מציגה תכנון מפורט של ההשקעה הכספית החדשה, מטרתה ויעדה.

9. תוכנית עסקית למיזוג חברות: חוק מיזוג חברות בישראל כולל הליכים חשובים אשר צריכים להתבצע במסגרת מגבלות החוק. תוכנית עסקית למיזוג חברות היא תוכנית שומרת על הליך מיזוג חברות תקין.

10. תוכנית עסקית לתכנון פיננסי שנתי: תכנון תקציב שנתי הוא אינו תכנון פשוט. תוכנית עסקית דואגת כי התקציב הפיננסי אינו יכניס את בית העסק לסיכון כלכלי, או יפגע בהמשך פעילותו – על מנת שתהיה שנה רווחית ומשגשגת לעסק.