זכיינות - עמוד הבית
  
אודותינו
  
צרו קשר

יצירת קשר

הולכים על בטוח: בונים תכנית עסקית
בעולם העסקים של היום בניית תכנית עסקית היא משמעותית מאוד עבור כל חברה או בית עסק הרוצה לשרוד במציאות הכלכלית התחרותית. החשיבות של בניית תכנית עסקית לטווח ארוך עבור בית העסק היא רבה ומסייעת לנו להבין את מטרות העסק את נקודות החוזק והתורפה שלו. במקרים רבים תכנית עסקית תעזור לנו להבין מהם מקורות ההכנסה העיקריים שלנו ובמה עלינו להתרכז. החשיבות של בניית תכנית עסקית לטווח ארוך עבור בית העסק היא גם במיפוי ההוצאות הכספיות שלנו ובניית מאזן תשלומים מאוזן ונכון. במקרים רבים תכנית עסקית עשויה להיות ההבדל בין חברה מצליחה לבין פוטנציאל שאינו ממומש.

כיצד ניתן לבנות תכנית עסקית מוצלחת ?

בניית תכנית עסקית מוצלחת מחייבת אותנו להבין היטב בנושאים פיננסיים ומקצועיים רבים. החשיבות של בניית תכנית עסקית לטווח ארוך עבור בית העסק מחייבת אותנו לוודא שאנו מסוגלים ליצור תכנית כזו בעצמנו ובמידה ולא עלינו לפנות לאנשי מקצוע שייעשו זאת עבורנו. החשיבות של בניית תכנית עסקית לטווח ארוך עבור בית העסק היא רבה מאודו במידה ולא נעשה זאת אנו עשויים לגלות כי בית העסק שלנו אינו מתפקד כפי שציפינו תחילה. כיום ישנן חברות רבות המטפלות בנושא ופועלות על מנת לסייע לעסקים לבנות תכנית עסקית מקצועית. חברות אלה גובות אמנם תשלום עבור השירותים אך ההוצאה הכספית עשויה להיות משתלמת.


בניית תכנית עסקית באופן מקצועי

בשל החשיבות של בניית תכנית עסקית לטווח ארוך עבור בית העסק מציעות לנו החברות השונות את עזרתן בבניית תכנית עסקית מקצועית עבור בית העסק שלנו. תכנית עסקית מקצועית ומשתלמת היא תכנית מקיפה המביאה בחשבון את כל מקורות ההכנסה וההוצאות העתידיות של העסק.

 

.

תכנית עסקית לעסקים קטנים ובינוניים

עסקים קטנים שולחים בקשות להלוואה בערבות המדינה, ואלו נבדקות ומאושרות על ידי החברה לייעוץ כלכלי מטעם המדינה. ההלוואה עומדת על סך של 500,000 שקלים לכל היותר, ומועד פרעונה הוא 5 שנים (כולל תקופת גרייס האורכת כשישה חודשים). הבנק המלווה דורש לעתים בטחונות העומדים על 25% - 30% מסכום ההלוואה ורשאי לבקש ערבות אישית מהלווים.

בקשת הלוואה לעסקים בינוניים נבדקת על ידי עסקים בינוניים אשר זכאים להלוואה בערבות המדינה צריכים להחזיק במחזור מכירות שנתי הגדול מ-15 מליון שקלים וקטן מ100 מליון שקלים. בנוסף, סכום ההלוואה לא יכול להיות גבוה מהיקף מחזור המכירות השנתי ב-8%. הבנק המלווה רשאי לדרוש בטחונות העומדות על עד 25% מסכום ההלוואה, וערבויות מהלווים. תקופת ההלוואה מתפרסת על חמש שנים ותקופת גרייס של שנה.